ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

LAZER EPİLASYON

İstanbul Bakırköy merkezimizde lazer epilasyon doktor kontrolünde, cilt tipinize uygun olan lazer cihazı seçilerek yapılmaktadır. Koyu kıl ve her cilt tipine göre farklı cihazlarımız mevcuttur. Merkezimizde kullanmakta olduğumuz lazerler; Alexandrite Lazer, Diode Lazer (ütüleme lazer), Nd:Yag Lazer’dir. Doktorumuz cildiniz için en uygun lazeri belirterek işleminizi başlatacaktır.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-65.jpg
EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

İstenmeyen ya da sosyal hayatı etkileyen kılların lazer ışını sistemi ile yok edilmesidir. Cilt tipi ve kıl rengine göre birden fazla lazer epilasyon cihazı mevcuttur. Günümüzde sağlık kuruluşlarında ve doktor gözetiminde kullanılan bütün lazer cihazları etkilidir.

Cilde uygulanan ışınlar kılın yapısında bulunan ve siyah rengi veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından emilir. Emilen enerji, kılda ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne iletilen ısı, kıl kökünü tahrip eder. Bu anda hafif bir iğne batmasına benzer bir his duyulur, kıl köklerinde şişme ve kızarıklık gözlenir.

Uzman tarafından bir kıl muayenesi yapılır. Cilt tipi ve kıl rengi değerlendirilerek epilasyon yapılacak bölgeye karar verilir. Hangi enerjide epilasyon yapılacağı uzman tarafından belirlenir. Ve bölge lazer tabancası ile taranır. İşlem süresi yapılacak bölgeye göre değişir tüm vücut tarama yapılacaksa dahi max 1 saatlık vakit yaratmak gerekir. Küçük bölgelerde bu süre 5 dk kadar inebilmektedir.
Lazer epilasyon teknolojinin geldiği son nokta, tüyleri büyük oranda bitirebilecek etkiye sahiptir. Fakat tüylerin kıl tipine ve cilt rengine uygun cihazın seçilmesi gerekir. Uygulamanın, işinin ehli kişilerce, klinik ortamda ve hekim denetiminde yapılması sonucu önemli ölçüde etkiler.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!