ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

Bazı kişilerde kulaklar daha açılı olabilirler. Bu tür kulaklar (kepçe kulak) ameliyat ile düzeltilebilir. Özellikle erkek çocuklarında okul öncesinde bu ameliyatı yapmak daha doğrudur. Çünkü okul döneminde diğer çocukların ağır eleştirilerine maruz kalıp psikolojileri olumsuz etkilenebilir. Genelde kız çocukları saçlarını uzatarak bu deformiteyi gizleyebilmektedirler.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-8.jpg
YÜZ ESTETİĞİ

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

Bazı kişilerde kulaklar daha açılı olabilirler. Bu tür kulaklar (kepçe kulak) ameliyat ile düzeltilebilir. Özellikle erkek çocuklarında okul öncesinde bu ameliyatı yapmak daha doğrudur.

Çünkü okul döneminde diğer çocukların ağır eleştirilerine maruz kalıp psikolojileri olumsuz etkilenebilir. Genelde kız çocukları saçlarını uzatarak bu deformiteyi gizleyebilmektedirler.
Doktorunuzla yapacağınız ön görüşme sonrasında akılınıza gelen tüm soruları sormalısınız.

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ NASİL YAPILIR?
Bu ameliyat ortalama 1 saat sürmektedir. Çocuklara genel anestezi yetişkinlere lokal anestezi tercih edilmektedir. Ameliyat öncesi kan tahlilleri ve anestezi konsültasyonunuz yapılır.
Ameliyattan sonra 2 hafta bandaj kullanmak gerekmektedir. Ameliyat sonrası şişlik ve morluklar olabilir. İzleriniz kulak arkasında kalmaktadır. Doktorunuz size ameliyat sonrası kullanmanız için gerekli ilaçları verecektir.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!