ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

DUDAK KALDIRMA
(LIP LIFT)

Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun olmayan hastalara uygundur. Dudakların ver milyon kısmı(dudak dediğimiz kırmızı kısım) az gözüktüğünde üst dudak kısa ve dudak-burun mesafesi uzamış gözükür. Özellikle kadınlar bu durumda dudaklarını belirginleştirmek için ruju yukarıdan taşırarak sürerler.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-6.jpg
YÜZ ESTETİĞİ

DUDAK KALDIRMA
(LIP LIFT)

Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun olmayan hastalara uygundur. Dudakların ver milyon kısmı(dudak dediğimiz kırmızı kısım) az gözüktüğünde üst dudak kısa ve dudak-burun mesafesi uzamış gözükür. Özellikle kadınlar bu durumda dudaklarını belirginleştirmek için ruju yukarıdan taşırarak sürerler. Yine dudağa aşırı dolgu yaparak dudakları belirginleştirmeye çalışmak geçici ve problemi çözmeyecek olan durumdur. Bu işlemde, üst dudak, kolumella tabanı (burnun orta sütunu) ile dudağın kırmızımsı pembemsi yerin arasındaki bölgeyi ifade eder. Bununla birlikte, bu aralık kişilerin yüz hatlarına ve yüzünün büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatında kişilerin bu bölgesindeki mesafeyi azaltarak dudaklarına melek kanadı etkisi yaratmayı amaçlıyoruz.

Aslında lip liftin uygulaması son derece basittir. Üst dudak bölgesiyle burnun buluştuğu yere, tam burun altında bir kesi yapılır. Fazlalık kabul edeceğimiz uzunluk çıkarılır.

Fazla cilt çıkarıldıktan sonra, birleştirme yapılarak dikilir. Kesiyi katlar halinde kapatmak önemlidir çünkü dudağın şeklini korumak için ve yeterli kuvvet sağlamak için dikişlerin cildin altına yerleştirilmesi hayati önem taşır. Derin dikiş yerleştirildikten sonra, kesiyi mümkün olduğunca az görünür kılmak için, cilt kenarları titizlikle hizalanır. Dudak kaldırma ameliyatı “cupid yayını” (üst dudağın üstündeki iki farklı tepe noktası) yeniden şekillendirir ve burnun tabanı ile dudakların üst kısmı arasındaki mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik uzmanı bu dikey alan için ideal uzunluğun 12-15 milimetre (mm) arasında olduğuna inanmaktadır. Daha dolgun dudaklar isteyen kadınlara, enjekte edilebilir dolgu maddesi de uygulanabilir. Kesinin yeri dolayısıyla izler bu ameliyatta gizlenmekte ve gölgelenmektedir. İhtiyaca göre cilt miktarı çıkarmayı izin veren, ayarlanabilen bir ameliyattır.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!