ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

GENİTAL ESTETİK

Genital bölge ile ilgili yapılan estetik operasyonlardır. Vajina estetiği kozmetik jinekolojinin özel bir alanıdır. Vajina estetiği genel olarak genital bölge ile ilgili yapılan estetik operasyonları ifade eder. Bu nedenle vajina estetiği ile ‘genital bölge estetiği’, ‘cinsel organ estetiği’, ‘genital estetik’ ve ‘vajen estetiği’ aynı anlama gelmektedir.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-18.jpg
Vücut Şekillendirme

GENİTAL ESTETİK

Genital bölge ile ilgili yapılan estetik operasyonlardır. Vajina estetiği kozmetik jinekolojinin özel bir alanıdır.
Vajina estetiği genel olarak genital bölge ile ilgili yapılan estetik operasyonları ifade eder. Bu nedenle vajina estetiği ile ‘genital bölge estetiği’, ‘cinsel organ estetiği’, ‘genital estetik’ ve ‘vajen estetiği’ aynı anlama gelmektedir.

Vajina estetiği ameliyatları kozmetik jinekolojinin özel bir alanıdır. Vajina estetiği ile ilgili ameliyat ve uygulamaların çoğu ülkemizde ve tüm dünyada daha çok jinekolog doktorlar (Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları) tarafından yapılmaktadır.

‘Vajina estetiği’ ifadesi yanlış yerleşmiştir…

Toplumumuzda yanlış olarak “vajina estetiği” genital bölge estetik ameliyatlarını tarif etmek amacıyla kullanılmaktadır. Halbuki genital bölge ameliyatlarından en sık olan labioplasti ameliyatlarında biz içte kalan “vajina”yı değil, dış genital alanı yani vulvayı kozmetik açıdan düzeltmekteyiz. İç genital sistemin bir parçası olan vajina veya kızlık zarına dokunmayız. Vajina daraltma ameliyatı (vajinoplasti) ise bir estetik ameliyattan çok jinekolojik bir operasyondur.

Kadınlarda iç ve dış genital sistem kızlık zarı (hymen) ile ayrılmıştır. Yani aslında bir dış genital estetik ameliyatı olan labioplasti ile yapılan işlem bir vajina estetiği değil doğru ifadesi dış genitalyayı tarif eden “vulva estetiği (vulvoplasti)” olmalıdır.

VAJİNA ESTETİĞİ AMELİYATLAR NELERDİR?
VAJİNA ESTETİĞİ AMELİYATLARI
İç dudak estetiği (Labioplasti, labia minora cerrahisi, labia minora redüksiyonu, labia minora estetiği, labio minoraplasti),
Klitoral hudoplasti (Clitoral hoodoplasty- Klitoris üzeri cilt katmanlarının alınması)
Vajinoplasti (Vajinanın cerrahi olarak daraltılması, sıkılaştırılması)
Perineoplasti (Perine adı verilen vajina ile makad arası bölgenin estetik olarak düzeltilmesi, doğum dikiş izlerinin alınması, düzeltilmesi)
G Noktası Büyütülmesi (G spot augmentation)
Puboplasti (Alt kasık bölgesi olrak bilinen ‘Pubis’ tümsekçiğinin estetiği)
Labio majora büyütülmesi (Labio majora augmantation, Büyük dudaklara yağ dolgusu)
Labio majora sıkılaştırma (Büyük dudakların sıkılaştırılması, dolgunluk kazandırılması)
Genital bölge renk açma (Koyulaşan genital alanda renk açma ile ilgili uygulamalar),
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!