ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesinde 2009 yılından beri kullanılan etkili ve hala en popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Kliniğimizde çift başlıklı soğuk lipoliz cihaz kullanılmaktadır. Bu sayede tedavi süreci yarı yarıya azaltılmış oluyor.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-67.jpg
İNCELME

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesinde 2009 yılından beri kullanılan etkili ve hala en popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Kliniğimizde çift başlıklı soğuk lipoliz cihaz kullanılmaktadır. Bu sayede tedavi süreci yarı yarıya azaltılmış oluyor.

Kriyolipoliz olarak da isimlendirilen soğuk lipoliz yöntemi diyet ve egzersizle inceltilemeyen sırt, bel, kol, karın, basen bölgesi gibi yağ birikiminin zor eritildiği bölgelere uygulanabiliyor. Gerek kadın gerekse erkeklerde aynı etkinlikle kullanılıyor.

Soğuk lipoliz yöntemi deri altındaki yağ hücrelerini soğutarak yok olmasını sağlar. Deri altı yağ dokusu soğutulurken deri ve çevredeki doku korunur, zarar görmez. İşlem sırasında yağ hücreleri soğuk etkisi ile kristalleşir, iç yapıları bozulur. Zamanla hücreler programlı olarak yok olurlar. Bu sayede programlı bir yağ dokusu azatlımı sağlanmış olur.

Yağ dokusunu inceltmeyi istediğimiz alanı cihazın iki yüzünde soğutucu paneller olan emici başlığı sayesinde yapar. İşlem süresi 45 dakikadır. Kriyolipoliz işlemi girişimsel yani cerrahi bir uygulama değildir. Başlıkta soğutma amaçlı iki ayrı prob arasına deri vakumla alınır. İşlem başladığında hasta bir basınç ve deri altında soğukluk hisseder. İşlem süresi yaklaşık 45 dakikadır. Tedavi alanında işlem sonrası hafif bir morarma gözlenebilir. İşlem sonrası derin dokuda hafif yanma hissedilir. Morartı genelde birkaç gün içeriisinde geriler. Tedavide yanıt genelde 2 ay içerisinde net olarak alınır.

Soğuk lipoliz işlemi öncesi tedavi alanının ölçüleri, hastanın kilosu ölçülür ve kayıt edilir. Tedavi bölgesi 5 ayrı yönden fotoğraflanır. 2 ay sonra kontrolde ölçümler ve fotoğraflama tekrarlanır. Böylece elde edilen düzelme kayıt altına alınmış olur. İstenir ve gerekli ise 2 ay sonunda tedavi tekrarlanır. Aslında bir seans ile yağ dokusunda anlamlı azalma sağlanır. Fakat yapılan çalışmalar neticesinde birinci seans ile yağ dokuda küçülme ikinci bir seans ile şekillendirmenin elde edildiği ve bu nedenle iki seans uygulamanın önerildiğini belirtmek isterim.

Tedavi süresinin uzunluğu dikkate alınarak odada işlem süresince hastanın sıkılmaması için gerekli konforu temin edilmektedir.

Soğuk lipoliz hamileler, soğuk alerjisi olanlar, kanamaya yatkınlığı olan veya kan pıhtılaşmasını engelleyici rahatsızlığı vakum ile oluşabilecek sorunlar yaşama riski nedeniyle tedaviye alınmaz. Diğer sağlıklı her bireye soğuk lipoliz uygulanabilir.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!