ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesinde 2009 yılından beri kullanılan etkili ve hala en popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Kliniğimizde çift başlıklı soğuk lipoliz cihaz kullanılmaktadır. Bu sayede tedavi süreci yarı yarıya azaltılmış oluyor.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/04/epila-nazilli-soguk-lipoliz-5.jpg
İNCELME

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk Lipoliz uygulaması, yağ dokularının -10 dereceye kadar soğutularak parçalanması işlemidir. İşlem esnasında dondurulan yağ dokuları küçülür ve eski hallerine geri dönemezler. Donarak ölen yağ hücreleri, vücudumuzun temizliğinden sorumlu lenf drenaj sistemi sayesinde bedenden atılıyor.

● Karın,
● Basen,
● Kalça,
● İç bacak,
● Kol
● Gıdı
● Bel çevresi bölgelerine uygulanır.

Soğuk lipoliz nasıl uygulanır?
Öncelikle hasta muayene edilir ve uygulama yapılacak bölge ölçülür.
Uygulama yapılacak alana koruyucu ped yerleştirilerek Soğuk Lipoliz ’in cilde zarar vermesi önlenir.
Soğuk Lipoliz başlıkları işlem yapılacak olan bölgelere yerleştirilir.

İşlem 30-60 dakika sürmektedir.
Soğuk lipoliz tek seansta etki eden ve sonuçların tam olarak görülmesi için 3 ile 6 ay arasında zaman gerektiren bir uygulama olduğu için tek seanslık protokoller hazırlanmaktadır. Gerekli olduğu halde, aynı bölgeye, ikinci uygulama yapılabilir.

Yağ hücreleri lenfatik akım sistemi aracılığıyla vücuttan atıldığı için sonuçların gözlemlenmesi kişiden kişiye ufak farklılıklar gösterebilir. İlk 1 ay yağ atımı sürecidir ve ikinci haftadan itibaren, bölgesel incelme gözle görülür hale gelmeye başlar. Hayal ettiğiniz vücut hatlarına sahip olmanız için 3-6 ay gibi bir zaman geçmesi gerekir. Bu dönemde yürüyüş gibi fiziksel aktiviteler ve bol sıvı tüketimi ile lenfatik akım sistemine destek olmak, süreci kısaltır ve sonuçları bir an evvel görmenize yardımcı olur.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!