ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Ergenlik çağından sonra kadınlarda aşırı kilo alıp vermeye, hamileliklere bağlı olarak memelerinde sarkma meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatı bu tür sorunların giderilmesi için tavsiye edilir. Cerrahi olarak meme sarkmaları düzeltilebilir. Eğer hastanın meme dokusu yeterli ise, sadece meme dikleştirme ameliyatı yapılır.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-11.jpg
MEME ESTETİĞİ

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Ergenlik çağından sonra kadınlarda aşırı kilo alıp vermeye, hamileliklere bağlı olarak memelerinde sarkma meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatı bu tür sorunların giderilmesi için tavsiye edilir.

Cerrahi olarak meme sarkmaları düzeltilebilir. Eğer hastanın meme dokusu yeterli ise, sadece meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Fakat meme dokusu yeterince yok ise meme kaldırma ameliyatı sırasında hacim kazanmak amacı ile protez koymak gerekebilir.

Ameliyata karar verdiğiniz zaman doktorunuz sizden kontrol amaçlı meme USG isteyecektir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR?
Ameliyat öncesi kan tahlilleri ve anestezi konsültasyonunuz yapılır. Sorun yok ise ameliyatınız planlanır. Meme dikleştirme ameliyatı ortalama 2,5 saat sürmektedir. Ameliyat olduğunuz gün 1 gece hastanede misafir edilirsiniz.

Ertesi gün direnleriniz alındıktan sonra taburcu olabilirisiniz. Ameliyat sırasında meme dokunuz hasarlanacağı için daha sonra ki hamileliklerinizin sonunda süt vermede süt miktarınız azalabilir. İkinci olarak da bu ameliyat sonrasında memenin alt bölgesinde ters T şeklinde iz kalmaktadır.

Bu izler başlangıçta kırmızı olur kişinin yapısına bağlı olarak 1 yıllık süre içerisinde beyazlar. Ameliyat sonrasında Doktorunuz kullanmanız gereken ilaçları yazacaktır.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!