ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

SAÇ EKİMİ (FUE)

Follicular Unit Extraction olarak da isimlendirilen FUE yöntemi, ülkemizde 2000’li yılların başından beri uygulanan ve yüksek başarı oranları vaat eden son derece modern bir saç ekim tekniğidir. FUE yöntemi de, kan testlerinin olumlu sonuç vermesinin ardından saç ekimine hazırlık ile başlamış olur. Doktorunuzun saç ekilecek alanları işaretlemesi, bu alanlara göre bir greft hesaplaması yapması ve bu doğrultuda greftlerin toplanacağı adımları belirlemesi gerekir.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-42.jpg
SAÇ EKİMİ UYGULAMALARI

SAÇ EKİMİ (FUE)

Follicular Unit Extraction olarak da isimlendirilen FUE yöntemi, ülkemizde 2000’li yılların başından beri uygulanan ve yüksek başarı oranları vaat eden son derece modern bir saç ekim tekniğidir.

FUE yöntemi de, kan testlerinin olumlu sonuç vermesinin ardından saç ekimine hazırlık ile başlamış olur. Doktorunuzun saç ekilecek alanları işaretlemesi, bu alanlara göre bir greft hesaplaması yapması ve bu doğrultuda greftlerin toplanacağı adımları belirlemesi gerekir. Greftlerin toplanması işlemi başlar. Burada da genellikle ense kökü tercih edilir. Çünkü ense kökündeki kıllar, yapı ve uzama biçimleri bakımından saçlarınıza en çok benzeyen kıllardır.

Greftler toplandıktan sonra özel bir solüsyon içerisinde bekletilir. Bu sıvılar Hiposol ya da soğuk izotonik sıvılardır. Bazı kliniklerde Ice Graft Solüsyonu olarak tanımlanan özel bir solüsyon kullanılır. Greflerin bekleme süresini minimize etmek için doktorunuz hemen kanal açma işlemine başlar.

FUE yönteminde kanal açılabilmesi için micro motor veya manuel punch kullanılır. Kanal açıldıktan sonra ise greftlerin ekim işlemi başlar.
Greftler teker teker ekilir.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!