ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Daha çekici gözler, daha derin bakışlar herkesin isteği. Son yıllarda göz kapağı estetiği ameliyatları ile paralel olarak gündemde yer almaya başlayan uygulamalardan bir tanesi de badem ya da kedi gözü operasyonu. Her ne kadar isim olarak sadece estetik amaçlı ve yeni “trend” gibi görünse de bu tarz uygulamalar aslında yıllardır oküloplastik cerrahlar tarafından özellikle birtakım deformitelerin düzeltilmesi amacıyla uygulanmaktadır.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-2.jpg
YÜZ ESTETİĞİ

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Daha çekici gözler, daha derin bakışlar herkesin isteği. Son yıllarda göz kapağı estetiği ameliyatları ile paralel olarak gündemde yer almaya başlayan uygulamalardan bir tanesi de badem ya da kedi gözü operasyonu. Her ne kadar isim olarak sadece estetik amaçlı ve yeni “trend” gibi görünse de bu tarz uygulamalar aslında yıllardır oküloplastik cerrahlar tarafından özellikle birtakım deformitelerin düzeltilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mesela yüz felci sonrası gözkapaklarının kapanmasında problem yaşayan veya travma veya cerrahi sonrası (geçirilmiş bir alt kapak estetiği örneğin) sarkan ve tam kapanamayan alt kapakların onarılmasında, göz kapağı tümörlerinin rekonstrüksiyonunda benzer yöntemlerle gözkapaklarının şekil ve fonksiyonu düzeltilmektedir.

Badem göz operasyonunda yapılan esas iş göz kapaklarının eğimini bir parça değiştirmektir. Bunun için de kapakların kulak tarafındaki birleşim yeri bulunduğu pozisyondan bir iki milimetre yukarı alınır. Normal anatomide de aslında kapakların kulak tarafındaki birleşim yeri burun kısmındaki bileşkeden 1-2 mm yukardadır. Bu da görünüm dışında gözyaşı tahliyesindeki pompa fonksiyonunu da etkiler. Burada önemli nokta genetik farklılık, ırk, yaş, aile yüz yapısı gibi değişkenlerdir.

Badem göz estetiği, kişinin göz ve yüz yapısının uyumunu ve simetrisini bozmayacak şekilde, göz çevresini daha çekici görünüme kavuşturmak için uyguladığımız bir işlem. Bu uygulamayı ameliyathane şartlarında, lokal anesteziyle göz kapaklarının kenarlarındaki kaz ayağı çizgilerinden minimal estetik kesilerle gerçekleştiriyoruz. Göz çevresindeki çizgiler kullanıldığı için operasyon sonrası genellikle hiç iz kalmaz. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olduğu için hasta aynı gün taburcu olur, günlük yaşam kalitesinde ve sosyal hayatında bir sıkıntı yaşamaz. Yaklaşık bir hafta 10 gün içerisinde konulan estetik dikişler alınır. Uzun dönem dayanıklılığı olan bir işlemdir.

Uygun yüz yapısında gözün görme yetisi ve kapak fonksiyonları korunarak yapılacak bu tarz bir işlemle daha çekici ve derin bakışlara kavuşmak mümkün. Göz çevresinde uygulanan tüm işlemler gibi mutlaka ayrıntılı bir göz muayenesi bu tür müdahaleler öncesi şarttır. Göz çevresi dokuların ve gözün anatomisine hakim okuloplastik cerrahi ilkelerini bilen bir hekim tarafından uygulanması en başarılı ve sağlıklı sonucu getirecektir.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!