ELİT POLİKLİNİĞİ'NE HOŞGELDİNİZ!

POPO ESTETİĞİ (BBL)

Brezilya tekniği ile popo kaldırma kişinin kendi bölgesel yağı kullanılarak yapılan kalça şekillendirme uygulamasıdır. Hastanın karın, bel veya bacak bölgelerinden fazla yağ dokuları Vaser Liposuction tekniği ile alınarak popo bölgesine enjekte edilir. Böylece kişinin bel bölgesinde incelme sağlanır aynı zamanda kalçası daha şekilli ve dolgun görünür.

https://www.elitpoliklinigi.com/wp-content/uploads/2023/01/elit-poliklinik-17.jpg
Vücut Şekillendirme

POPO ESTETİĞİ (BBL)

Brezilya tekniği ile popo kaldırma kişinin kendi bölgesel yağı kullanılarak yapılan kalça şekillendirme uygulamasıdır. Hastanın karın, bel veya bacak bölgelerinden fazla yağ dokuları Vaser Liposuction tekniği ile alınarak popo bölgesine enjekte edilir. Böylece kişinin bel bölgesinde incelme sağlanır aynı zamanda kalçası daha şekilli ve dolgun görünür. Brezilya tekniği ile popo kaldırma vücudun tıpkı kum saati gibi kusursuz görünmesine yardımcı olur.

POPO ESTETİĞİNDE HANGİ YÖNTEMLER KULLANILIR?
Operasyonlarda, yaptığımız fizik muayenesi sonucu hangi cerrahi yöntemin uygulanacağına karar vermekteyiz. Popo şekillendirmede en sık başvurduğumuz cerrahi yöntemler sırasıyla;

LİPOSUCTİON
Sanılanın aksine, popo bölgesine liposuction uygulamasını yapmaktan kaçınmak gerekir. Hastalarda popo bölgesine liposuction yapmaktansa, bel, bacak iç ve dış bölgeleri ile popo kıvrımının altındaki bölgelere lazer liposuction yaparak popoyu daha belirgin hale getirmek çok daha sık başvurduğumuz bir yöntemdir. Şayet yapısal olarak hastanın popo bölgesinde aşırı yağ birikimi varsa, popo bölgesine kontrollü bir liposuction uygulanabilir.

YAĞ ENJEKSİYONU
Yağ enjeksiyonu, popo dolgunluğu sağlamak amacıyla en sık başvurduğumuz yöntemdir. Zayıf kişilerde ve kilo kaybı olan hastalarda, özellikle popo üst kısmında, hastanın kendi vücudundan aldığımız yağ greftini enjekte ederek istenen dolgunluğu ve kavisi sağlayabilmekteyiz. Yağ greftinin en büyük avantajı, hastanın iyileşme sürecinin çok kısa ve sosyal hayata dönüşünün çok çabuk olmasıdır. Bu işlemin bir diğer avantajı da tekrar uygulanabilmesidir.

PROTEZ UYGULAMALARI
Popo protezi kalçaların arasındaki kıvrımdan kalçaların üst kısmına yerleştirilir. Uygulamanın bu şekilde yapılışında siyatik sinire zarar vermemek amaçlanır. Ameliyat epidural veya genel anestezi altında yapılır, 4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınır. Ameliyattan 7-15 gün sonra işe dönülebilir. Eğer protez yerleştirilirse kalçadan yapılan kas içi enjeksiyonlardan kaçınmak gerekir.

GERME YÖNTEMLERİ
Aşırı kilo kaybı olan, ileri yaş hastalarda, kombine germe operasyonları ile popo şekillendirme tercih edilmektedir. Bu operasyonların en büyük sıkıntısı oluşan izlerdir. İzleri iç çamaşırı hattına gizleyerek yapmaktayız.

Son yıllarda popo şekillendirme yöntemleri arasında iple askı ve kök hücre uygulamaları da hızla popüler olmaktadır. İple askı yöntemlerinde en büyük dezavantaj, belli bir süre sonra kullanılan ipin direncini kaybederek, popoda tekrar sarkmaya sebep olma olasılığıdır.

HANGİ DURUMLARDA POPO ESTETİĞİ YAPILIR?
Bedensel yapınızda duruşunuzu ve görünüşünüzü önemli oranda belirleyen popo bölgesi konusunda bazen bu görünümü olumsuz etkileyecek özellikler ön plana çıkar. Yeterince dolgun olmayan, sarkmış, bedeninize göre orantısız, fazla büyük ya da küçük bir poponuz olduğunu düşünüyorsanız bu konudaki popo estetiği çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Popo estetiği bu konuda size güzel çözümler öneriyor. Kalça büyütme, popo kaldırma ve popo şekillendirme gibi çözümler kalça estetiği sonrasında yenilenmiş bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Popoda şikâyet edilen durumlar nedir, diye sorulduğunda birçok insanın vereceği bu ayrıntılar, bugün gelişen teknolojinin de yardımıyla kısa sürede sorun olmaktan çıkıyor.

Peki popo estetiği neden önemli? Öncelikle popo estetiği sonrasında, özellikle artan özgüveniniz sayesinde kendinizi psikolojik açıdan da farklı hissedebilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetleri daha güzel taşıyabilir ve hayal ettiğiniz sıkı bedende önemli bir sorunu gidermiş olursunuz.
HEMEN ŞİMDİ

BİR RANDEVU ALIN!