Botoks yıllardır kadınların vazgeçemediği mucizevi bir estetik dokunuş.  Yapılan araştırmalar en çok yaptırılan medikal uygulamanın en başında botoksun geldiğini gösteriyor. Peki neden botoks uygulaması bu denli rağbet görüyor?

Botoks uygulamasının en büyük avantajı yaşlılığa yada yorgunluğa bağlı olarak yüzün belli yerlerinde oluşan ince çizgileri yok etmesi, özellikle üst yüz bölgesine yapıldığında bakışları daha estetik hale getirmesidir. Yüzü aydınlatırken, parlak bir görünüm vermesi  botoksu vazgeçilmez bir uygulama haline getiriyor.

Botoksun yapıldığı bölgelere bakarsak eğer; başta,  kaş arası, kaz ayakları, alın, dudak üstü , burun üstü ve dekolte bölgesidir. Ayrıca botoks uygulaması, migren ağrısı için uygulandığında da bu ağrıların önüne geçtiği bilinmekte. Tüm bunların dışında botoks uygulamasının terleme tedavisinde de kullanıldığını biliyor muydunuz?

Terleme tedavisindeki botoks, koltuk altı ve el içi bölgelerinde belli noktalara yapıldığında, 6 aya yakın bir süre terlemenin önüne geçilebiliyor. Özellikle yoğun terleme sorunu yaşayanlar için birebir bir uygulama olduğu kesin.

Tüm bu alternatif uygulama alanları bir kenara, sadece fazla mimik kullanıldığı için oluşan ince çizgiler için botoks uygulaması yaptırmaya en geç kaç yaşında başlamak doğrudur? Botoksa başlamak için belli bir yaş var mıdır?

Botoks uygulamasına ihtiyacınız olduğunu anlamak için öncelikle ayna karşına geçip sırayla, kaşlarınızı çatın, kaşlarınızı yukarı kaldırıp bırakın, ve kocaman gülümseyin , tüm bu hareketler esnasında yüzünüzde ince kalıcı çizgiler oluşuyor ve kaybolmuyorsa bilin ki sizin artık botoksa ihtiyacınız var.

Botoks uygulamasında da diğer tüm medikal uygulamalarda olduğu gibi kişinin genetik deri yapısına göre ne zaman yapılmaya başlanacağına karar verilebilir. Botoksa başlama yaşı 30 ve sonrasında diye düşünülebilir. Bu çok erken bir yaş gibi görünsede , öyle değildir. Çünkü ince çizgilerin botoks sayesinde derin kırışıklara dönüşmesini, önlemiş olursunuz.

Botoksa ihtiyacınız olduğu halde, bunu yaptırmıyorsanız belli bir sonra artık botoks sizin için çözüm olmaktan çıkacaktır. Onun yerine lifting etkili uygulamalara başvurmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle “sunucu botoksu “ olarak nitelendirilen, mimikleri yok etmeden, donuk bir ifadeye yol açmayan botoks uygulaması sıkça tercih ediliyor.

Botoks fiyatları da en çok merak edilen konuların başında geliyor. Fiyatları belirleyen unsur yüzünüzde kaç bölgeye botoks yapılacak olmasıdır. Eskiye nazaran çok daha fazla kişi tarafından uygulandığı için botoks uygulaması uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Botoksun fiyatı, uygulamayı yaptırdığınız doktor, klinik ve botoks markasına göre de değişkenlik gösterebilir.  Botoks uygulamasını özellikle emin ellerde yaptırmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir