Göğüsler güzellik algısının önemli bir parçası, kadınların bu konuda devamlı surette uğraşları da bunun ispatı. Çoğu kadın bu konuda sahip olmadığı şeyi daha cazip buluyor gibi. Küçük göğüslü bir kadın göğüslerini büyütmeye, büyük göğüslü bir kadında tam tersi küçültmeyle uğraşıyor. İdeal olan ise kişinin kendi beden ölçülerine en uygun göğüse sahip olmasıdır.

Asimetrik göğüsler ise bu konunun bir diğer parçası. Çoğu doğuştan , çok az bir kısmı yanlış iç çamaşırı giymekten kaynaklanan asimetrik göğüs konusu, dışardan bakıldığında farkedilmeyebilir. Ama kişi ayna karşısına geçtiğinde kendinde gördüğü bu asimetri bozukluğu onu rahatsız edecektir. Emzirme sonrası asitmetrisi bozulan göğüslerin olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Asimetrik göğüs sorunu herkeste farklı şekillerde gerçekleşebilir. İki göğüsün başlangıç noktalarının farklı olması birinin diğerinden daha aşağıda görünmesine sebep olabilir. Yada iki göğüsün başlangıç noktaları aynı olsa bile birinin meme başı, diğerine göre daha yukarı-aşağıda olabilir. Meme başlarının ideal duruşu aynı hizada ve karşıya bakar durumda olmasıyla mümkündür. Meme başları karşıya bakmıyorsa bu da asimetri bozukluğunun bir parçasıdır.

Peki kadınlar böyle bir sorunla ömürlerinin sonuna kadar yaşamak zorunda mı? Elbette hayır çünkü estetikte çareler tükenmez, hatta daha iyi çözümler hep üretilir.

Bu sorunla baş etmek isteyen kadınlar öncelikle çözümü silikon destekleyici sütyenlerde buluyor. Asitmetrisi bozuk göğüsler bu destekleyiciler sayesinde dışardan bakıldığında asla anlaşılmıyor.

Bu çözüm günlük olsa bile maliyeti açısından herkesin kolaylıkla yapabileceği tarzdadır. Ama benim göğüslerim kalıcı olarak düzelsin ikisi de birbirine her açıda denk olsun derseniz çözüm cerrahi operasyon.

Elit Poliklinik olarak, asimetrisi bozuk göğüslere kısa sürede çözüm bulunabiliyoruz. Genel anestezi altında yapılan bu işlem sayesinde birkaç saat içinde kalıcı çözüm bulabilirsiniz. Operasyon sonrası 1-2 gün istirahatle beraber günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Belli bir süre giyeceğiniz özel sütyen de operasyonun sağlıklı sonuç vermesi için mühimdir.

Asimetrik göğüs düzeltme fiyatları işlemi yaptıracağınız kuruma göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda en önemli husus fiyattan bile önce bu operasyonu konusunda uzman cerrahi bir hekimle çalışmanızdır.

Asitmerisi bozuk göğüslerle yaşamak bir kader değilse siz de kalıcı yada geçici yöntemlerden biriyle en kısa sürede tanışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir