meliyatsız yüz gerdirme tanımı ilk okuyuşta size oldukça ilginç gelebilir. Bunun mümkün olamayacağı aklınıza geliyordur. Ameliyatsız yüz gerdirme oldukça zor ve iyileşme süreci uzun cerrahi operasyonlara alternatif olarak gelişmiştir.

Ameliyatsız yüz gerdirme uygulamalarını en çok genel anestezi almaktan çekinen, bıçak altına yatmaktan korkan kişiler kullanıyor. Peki bu Ameliyatsız yüz gerdirme uygulamaları nelerdir? Bu uygulamaların hepsinin temelinde askı , ip diye tanımlanan özel medikal malzemeler yer alır. Her biri farklı materyal ve malzemeden üretilen, dayanıklılık süresi birbirinden farklı olan bu iplikler sayesinde lifting etkisi yaratmak amaçlanır.

Orta yaş ve üzeri kadın /erkek farketmeksizin herkese uygulanabilir. Özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgenizde deri sarkmaları var ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa bu işlem sizin için de uygun olacaktır. Lifting etkili ameliyatsız yüz gerdirme uygulamalarının bir diğer özelliği de deri altı kolajen üretimini uyarmasıdır. Cilt zaman içerisinde kendini yeniyerek, eski canlılığı ve esnekliğine kavuşur.

Ameliyatsız yüz gerdirme uygulamaları; piyasada star askı, fransız askısı, örümcek ağı, therad lift, iple yüz germe isimleri ile bilinen birbirinden farklı uygulamalardır. Daha önce de belirtiğimiz gibi bu uygulamaların hepsinin amacı, uygulama modeli , dayanıklılık süreleri, deriye olan etkileri farklıdır.

CERRAHİ YÜZ GERDİRME OPERASYONUNDA OLDUĞU KADAR SONUÇ ALABİLMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Evet mümkündür. Özellikle en büyük avantajı, genel anestezi almıyor oluşunuzdur. Derin kesiler yada dikişler olmadığı gibi, operasyon sonrası günlük hayata dönüş de kısa sürede yapılabilmektedir. Ameliyatsız yüz gerdirme uygulaması sonrası hastanede yatış gerekmemektedir. Uygulama sonrasında evinize yürüyerek gidebilirsiniz. Bu uygulamaların daha fazla tercih edilmesinin bir diğer sebebi, işlem sonrası daha az ağrı ve acı hissi oluşumudur.

Ameliyatsız yüz gerdirme fiyatları , cerrahi operasyonlara göre de daha uygundur. Fiyatları belirleyen unsurların en başında operasyonunuz esnasında kaç çift iplik kullanıldığıdır. Ameliyatsız yüz gerdirme uygulamalarını yaptırmayı düşünüyorsanız eğer , konusunda uzman doktor ve hastaneleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle size referans olabilecek öncesi- sonrası uygulama örneklerini incemeniz karar vermenize yardımcı olavaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir